Střechy

Každý dům je zapotřebí zajistit z „vrchu“. Proto není domu bez střechy. Ať už sedlová, rovná či střechy s atypickým sklonem.
Za našich předků bývali střechy z přírodních prvků. Sláma, dřevo a jiné materiály. Jediné co lze považovat za záležitost stále využívanou je dřevěný krov.
Rovné střechy jsou stále moderním zakončením domu. A s ohledem na životní prostředí se o to více navracíme k zeleným střechám. Své místo by měli mít zejména ve městech. S postupující technologií lze zelenou střechu vybudovat i na střechách šikmých. Ve všech případech musíme hledět na nosnost stavby a také na dobrou izolaci.

strechy_web1

 

U střech rovných je velkým neošiditelným prvkem izolace proti vodě. Proto se obracejte vždy na odborníky.

Sedlové střechy se skládají z krovu, izolace a pokrývky. Krov bývá nejčastěji dřevěný. Tesař vše zaměří a navrhne vhodný typ vazby. Další vrstvy záleží na účelu střechy. Při obytném podkroví vytváříme tepelnou izolaci. Po difúzní fólii nastupuje laťování, klempířská a pokrývka. Trh překypuje nejen designem ale i typy materiálů a barev.

strechy_web1

 

Máme za sebou několik desítek domů a střech a za léta zkušeností jsme prověřili a vybudovali si kontakty na subdodavatele, kteří vědí, umí, jsou rychlí a spolehliví a i přes jejich kvalitu jsou ve férové cenové relaci.

Zaručujeme se, že na naše střechy se můžete spolehnout a budou Vám sloužit mnoho a mnoho let stejně jako tomu bylo u našich předků, kteří poctivou a pečlivou činností dosahovali neobvyklé životnosti staveb.

strechy_web1

 

Dr. Ing. Milada Černá